مجموعه فرهنگی هنری آسمان
مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، مجموعه‌ای است وابسته به فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران که  از سال 1382 ذیل اهداف و برنامه های این فرهنگستان، با هدف ارتقاء گفتمان هنری در هنرهای معاصر و هنرهای سنتی فعالیت دارد.از همین روی ارتباط با هنرمندان، تشکل‌ها و اصناف هنری و همینطور توجه به کنش‌های هنری و خلاقانه  درمجموعه فرهنگی هنری آسمان مورد توجه می باشد. خلق و اجرای آثار هنری در رشته های مختلف، ارایه آثار نمایشگاهی و صحنه‌ایی، نمایش عمومی و اختصاصی فیلم و برگزاری کارگاه‌های استادانه، نشست‌های علمی ازفعالیت‌های این مجموعه می باشد.

پاسداشت شخصیت‌های هنری و فرهنگی  از دیگر فعالیت‌های  مجموعه آسمان است که با عنوان  " عصرانه های آسمان"  مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است، لوح سپاس و نشان آسمان در این برنامه ها به بزرگان عرصه هنر و فرهنگ ارایه می گردد.

برنامه  "تاریخ شفاهی هنر"، در قالب مصاحبه‌های  تصویری در مجموعه آسمان تدارک دیده شده  که از مهمترین عملکرد آن می‌توان به گفتگو با اعضای پیوسته  فرهنگستان هنر و همینطور پرداختن به "احوال‌معاصرهنرمندان" اشاره نمود.

درقالب همکاری با گروه های تخصصی هنر جلسات برخی از گروه‌های تخصصی فرهنگستان نیز در مجموعه آسمان برگزار می شود.  مجموعه فرهنگی هنری آسمان پذیرای گروه تخصصی سینمای  فرهنگستان هنر بوده  و دفتر رییس این گروه دراین  مجموعه  مستقر است.

تماس با ما

مجموعه فرهنگی هنری آسمان تهران_خیابان ولیعصر(عج)٫ خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)،نبش خیابان فیروزکوه،شماره ۴۷ و ۴۹
کدپستی: 1988773733
تلفن 22751755 ,22751542, 22751763
رایانامه
asemanart.ac@gmail.com
آدرس اینستاگرام asemanart.ac
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.