شاهین فرهت در قاب تاریخ شفاهی
 
 

گروه «تاریخ شفاهی هنر» مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، با استاد شاهین فرهت، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، دیدار و گفت‌وگو کرد.


به گزارش روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، گروه تاریخ شفاهی این مجموعه به‌منظور ضبط و ثبت تاریخ هنر معاصر و تبیین و دریافت خِرد فردی هنرمندان طراز اول کشور در کالبد تاریخی و تبدیل آن به دانشی اجتماعی و قابل‌پژوهش، با استاد شاهین فرهت، رئیس گروه موسیقی فرهنگستان هنر، دیدار و گفت‌وگو کرد.

این استاد و پژوهشگر برجسته حوزه موسیقی علاوه بر روایت جریان تاریخی زندگی و حرفه خود، به بیان دیدگاه‌هایش درباره حوزه موسیقی و همچنین ارتباط آن با هنرهای دیگر پرداخت.

مسعود ناصری، مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، در گفت‌وگو با شاهین فرهت، ضمن اشاره به جایگاه تاریخ شفاهی هنر و فعالیت‌های گروه تاریخ شفاهی هنر فرهنگستان هنر، به اهمیت ارتباط مؤثر راوی و مصاحبه‌کننده پرداخت و بیان کرد: ریشه و جان تاریخ شفاهی از خاطره گرفته می‌شود، اما خاطره‌ای که حاصل مصاحبه‌ای فعال و کنشگرانه است. این جریان رواییِ تاریخ با تحقیق و پژوهش هر چه بیشترِ مصاحبه‌کننده ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

ویدئوی کامل این گفت‌وگو به‌زودی در وب‌گاه مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود. در اینجا می‌توانید بخش منتخبی از این گفت‌وگو را مشاهده کنید.

 

   زمان انتشار: سه شنبه ١ تير ١٤٠٠ - ٠٩:٥٧ 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تماس با ما

مجموعه فرهنگی هنری آسمان تهران_خیابان ولیعصر(عج)٫ خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)،نبش خیابان فیروزکوه،شماره ۴۷ و ۴۹
کدپستی: 1988773733
تلفن 22751755 ,22751542, 22751763
رایانامه
asemanart.ac@gmail.com
آدرس اینستاگرام asemanart.ac
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.