رییس گروه هنرهای سنتی فرهنگستان هنر
هنر سنتی را محترم می شماریم نه مقدس
 
 

هنرمندان هنرهای سنتی حوزه نگارگری در پانزدهمین عصرانه مجموعه آسمانِ فرهنگستان هنر به دیدار و گفت و گو نشستند.

 
به گزارش روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی هنری آسمانِ فرهنگستان هنر، پانزدهمین عصرانه آسمان روز سه شنبه ، 20 دی ماه 1401، در مجموعه آسمانِ فرهنگستان هنر، میزبان حدود 30 نفر از هنرمندان و اساتید هنرهای سنتی حوزه نگارگری شد.
 
محمدعلی رجبی، رییس گروه هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر، با بیان اینکه هنر سنتی را محترم می شماریم نه مقدس، دلیل آن را روح هنر دانستند که برخی متاسفانه آن را نمی شناسند و نمی دانند جایگاه این هنر چیست هر چقدر روی حرمت این هنر پافشاری کنیم حرمت خودمان را نگه داشته ایم؛ سنت یک روح جان‌داراست که نمی‌میرد و جلوه عوض می‌کند.
در ادامه این نشست عبدالمجید شریف زاده،عضو گروه هنرهای سنتی و صنایع دستی فرهنگستان هنر، با اشاره به اینکه ما همیشه متهم هستیم که در مواجهه با هنر مینیاتور و نگاره‌های صفوی در گذشته زندگی می‌کنیم، گفت: بله ما به گذشته برمی‌گردیم، ولی در جهت حرکت به سوی آینده‌ هستیم.
مسعود ناصری، مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، با اشاره به تاریخچه و فلسفه برگزاری برنامه عصرانه‌های آسمان،از راه اندازی باشگاه هنرمندان در این مجموعه خبر داد،و بیان داشت: در نخستین قدم باشگاه هنرمندان چوب و نگارگری در حال راه اندازی است، ومجموعه آسمان در حال جمع آوری رزومه از هنرمندان این دو حوزه است، از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا رزومه خود را به آدرس اینترنتی      asranehaseman@gmail.com ارسال نمایند. 
 
در بخش دیگر این برنامه، محسن آقامیری، میثم حسن‌خانی، پریسا رحمانی وله، زینب شاهی، به بیان مسائل و دغدغه‌های مرتبط با این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
برپایی نمایشگاهی از آثار استادان و هنرمندان حاضر در نشست، امضای تابلو یادبود مراسم، و عکس یادگاری میهمانان از دیگر بخش‌های این برنامه بود. از میهمانان و هنرمندان حاضر در این برنامه می‌توان به شیرین کار رئیس موزه هنر ایران- کاخ مرمر، مریم خوشنویس، مریم شاهی،فرح کیمیا قلم، سلینا پوریا، عبدالله رحمی، شقایق جزایری و... را نام برد. 

   زمان انتشار: شنبه ٢٤ دی ١٤٠١ - ١١:٣٩ 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تماس با ما

مجموعه فرهنگی هنری آسمان تهران_خیابان ولیعصر(عج)٫ خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)،نبش خیابان فیروزکوه،شماره ۴۷ و ۴۹
کدپستی: 1988773733
تلفن 22751755 ,22751542, 22751763
رایانامه
asemanart.ac@gmail.com
آدرس اینستاگرام asemanart.ac
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.