ورود | ثبت نام

home

اخبار


دیدار اهالی آسمان با استاد ژاله
 
 

 

مدیر مجموعه فرهنگی هنری آسمان فرهنگستان هنر به همراه جمعی از کارشناسان مجموعه آسمان، با حضور در کارگاه استاد محمدرضا ایلدارژاله با وی دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، مسعود ناصری (مدیر مجموعه فرهنگی هنری آسمان فرهنگستان هنر) به همراه چند تن از کارشناسان این مجموعه ،صبح چهارشنبه 14 دی با محمدرضا ایلدارژاله (سازنده ساز) دیدار و گفتگو کردند.

 

ناصری در این دیدار ضمن تقدیر از چند دهه فعالیت پرثمر این هنرمند در عرصه موسیقی و تربیت شاگردان فراوان در این عرصه، گفت: از مهمترین وظایف مجموعه فرهنگی هنری آسمان فرهنگستان هنر، ارتباط موثر با اساتید برتر کشور است، و امید است که با تعامل میان این مجموعه هنری که دارای ظرفیت های فراوانی است و همچنین هنرمندان، بتوان در عرصه فرهنگ و هنر کشور نقش مطلوبی ایفا کرد.

او همچنین برگزاری « عصرانه های آسمان » که بیش از 15 برنامه از اجرای آن می گذرد را یکی از مسیرهای تعاملی موثر میان هنرمندان و فرهنگستان هنر دانست که از دل آن تا کنون کارگاه هنری استادانه، نمایشگاه ها، کنسرت های پژوهشی، تاریخ شفاهی هنر و...متولد شده است.

 

استاد ژاله در این دیدار ضمن بیان خاطرات گذشته، دغدغه خود نسبت به ضرورت توجه بیشتر به هنر کشور توسط نهادهای فرهنگی را عنوان کرد، و بیان داشت: اهتمام به انجام برنامه هایی مانند عصرانه هنرمندان سنتی«چوب» که در آذرماه در مجموعه آسمان برگزار شد ضروری است زیرا که هنرمندان و اساتید ضمن تجدید دیدار با یکدیگر، به بحث و تبادل نظر نسبت به فضای هنری کشور می پردازند .

ایشان همچنین در این دیدار با نمایش سازهای ابداعی خودشان به بیان فلسفه ساخت آن ها پرداخت و دقایقی نیز فضای کارگاه را با نوای خوش موسیقی شان رنگی تازه بخشیدند.

 

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٠ دی ١٤٠١ - ٢٢:٢٨ 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج