کتاب فلسفه هنر منتشر شد
 
 

فلسفه هنر، از مجموعه «هنر در دانشنامه بریتانیکا»، با ترجمه مجید پروانه‌پور، منتشر شد.

 

 

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، کتاب فلسفه هنر، از مدخل هنر در دانشنامه بریتانیکا، به قلم جان هاسپرس، فیلسوف فقید آمریکایی، با ترجمه مجید پروانه‌پور، عضو هیئت‌علمی پژوهشکده هنرِ این فرهنگستان، منتشر شد.
دانشنامه بریتانیکا در سال 1768م پا گرفت و مداخل آن را عموماً صاحب‌نظران نوشته‌اند. مؤسسه متن، با تأکید بر بازگشت به مطالب و منابع مرجع در حوزه هنر و زیبایی و دست‌یابی آسان فارسی‌زبانان، به ترجمه مداخل این دانشنامه همت ورزیده است. این کتاب پنجمین مدخل از بریتانیکاست که به زبان فارسی ترجمه می‌شود.
جان هاسپرس، فیلسوف فقید آمریکایی، در این مدخلِ نسبتاً مبسوط از دایره‌المعارف بریتانیکا، می‌کوشد تا ضمن نشان‌دادن تفاوت فلسفه هنر با حوزه‌های مجانبی چون نقد و زیبایی‌شناسی، دامنه مباحث این رشته را با ذکر مثال‌هایی از جهان‌های هنری و ادبی، به‌صورت روشن، ترسیم کند. کوشش او در این مسیر می‌تواند در گام نخست برای دانشجویان و علاقه‌مندانی مفید باشد که در جست‌وجوی دانشی مقدماتی درباره فلسفه هنرند. از آن‌جا که این مدخل را فیلسوفی خبره و کاردان نگاشته است، مطالعه آن می‌تواند تصوری درست و ساختارمند از فلسفه هنر در ذهن مخاطب ایجاد کند و شیوه‌ای منضبط برای پیگیری مباحث این حوزه پیش پای جوینده آن قرار دهد.
کتاب فلسفه هنر را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری «متن»، در 500 نسخه و 132 صفحه، با قیمت 115هزار تومان، در تابستان 1403، منتشر کرده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به وبگاه مؤسسه متن، به نشانی https://matnpub.ir و یا کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، مراجعه کنند.

 

   زمان انتشار: دوشنبه ١٨ تير ١٤٠٣ - ١٣:١٠ 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تماس با ما

مجموعه فرهنگی هنری آسمان تهران_خیابان ولیعصر(عج)٫ خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)،نبش خیابان فیروزکوه،شماره ۴۷ و ۴۹
کدپستی: 1988773733
تلفن 22751755 ,22751542, 22751763
رایانامه
asemanart.ac@gmail.com
آدرس اینستاگرام asemanart.ac
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.